ENRU

Депутата Добкіна взяли під варту на 2 місяці

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід для народного депутата Михайла Добкіна у вигляді взяття під варту на 2 місяці з альтернативою застави у 50 млн грн.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

«Клопотання генпрокуратури задовольнити і застосувати запобіжний захід», — сказала суддя Христина Тарасюк.

Вона зазначила, що обвинувачений має внести заставу протягом 5 днів.

«Якщо протягом цього терміну ні він, ні заставодавці не внесуть цю суму, то в дію буде введений запобіжний захід із затриманням на 2 місяці», — зазначив прокурор Сергій Саєнко.

Народні депутати Дмитро Добкін, Вадим Новинський та Нестор Шуфрич, Фото: Сергій Бейко

У свою чергу, депутат Добкін зазначив, що таких грошей у нього немає. «У мене таких грошей немає. Мені тоді доведеться продати дім і це принизливо... Я був впевнений, що такого не буде. Влада намагається мене залякати», — сказав він.

Депутат Новинський у коментарі Громадському заявив, що друзі та колеги планують допомогти Добкіну зібрати гроші для застави.

«Ви скоро дізнаєтеся скільки кожен із депутатів вкладе у суму застави. Я також буду брати матеріальну участь у цій благородній справі», — сказав Новинський.

Фото: Сергій Бейко

Нагадаємо, у суботу у Печерському районному суді Києва розглядалось клопотання ГПУ про запобіжний захід депутату від «Опозиційного блоку» Михайлу Добкіну.

Прокурори вимагали обрати Добкіну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці із заставою у 150 млн гривень.

Нагадаємо, що 14 липня Генеральна прокуратура вручила Добкіну підозру.

Днем раніше Верховна Рада ухвалила позбавити Добкіна депутатської недоторканності.

За притягнення Добкіна до кримінальної відповідальності проголосували 288 депутатів, за затримання – 250, за арешт – 242.

Добкіна підозрюють у сприянні відчуженню державної землі для будівельного кооперативу «Авантаж» та ОК «Житлобуд-1», які нанесли місту понад 178 мільйонів гривень збитків. Депутату загрожує до 12 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутат Новинський заявив про готовність взяти Добкіна на поруки

Підписуйтесь на наш канал в Telegram