ENRU

Рада зняла депутатську недоторканність з Добкіна

C9a5e9bc7e2e9cf54
Михайло Добкін під час засідання Ради 13 липня Фото: Владислав Мусієнко/POOL/УНІАН

Парламентарі Верховної Ради ухвалили позбавити депутатської недоторканності представника фракції «Опозиційний блок» Михайла Добкіна.

Відповідне рішення було підтримане під час розгляду подань ГПУ на надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Добкіна.

За притягнення Добкіна до кримінальної відповідальності проголосували 288 депутатів, за затримання – 250, за арешт – 242.

На засіданні були також присутні Генеральний прокурор України Юрій Луценко, який виступив з трибуни перед голосуванням, та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Після голосування генпрокурор повідомив, що Добкін запрошується завтра, 14 липня, на 14:00 до ГПУ для вручення підозри. «По Добкіну ми вже завтра звернемося до суду, щоб суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою», – додав Луценко.

Напередодні комітет Ради підтримав притягнення Добкіна до відповідальності.

Нагадаємо, 29 червня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Ради подання про позбавлення Добкіна недоторканності.

Добкіна підозрюють у сприянні відчуженню державної землі для будівельного кооперативу «Авантаж» та ОК «Житлобуд-1», які нанесли місту понад 178 мільйонів гривень збитків. Депутату загрожує до 12 років ув'язнення.

11 липня Верховна рада позбавила недоторканності трьох депутатів, двом народним обранцям імунітет зберегли. Детальніше читайте в матеріалі Громадського — Три на два: як депутатів позбавляли імунітету.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram