Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції на засіданні рекомендував парламенту відкликати з посади його голову Єгора Соболєва (фракція «Самопоміч»).

Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції на засіданні рекомендував парламенту відкликати з посади його голову Єгора Соболєва (фракція «Самопоміч»).

Про це із зали засідання повідомляє кореспондент Громадського.

За словами Соболєва, голосування про його відставку ініціювали депутати від фракцій БПП, «Народного фронту» та групи «Відродження».

На засіданні комітету нардеп від БПП Юрій Буглак вніс пропозицію рекомендувати Раді визнати роботу Соболєва «незадовільною та ініціювати процедуру відкликання його Радою з посади голови комітету».

За неї проголосували 12 з 24 членів комітету від фракцій БПП, Оппоблоку, «Народного фронту» та групи «Відродження».

Цього виявилось достатньо, адже 2 члени комітету не прийшли на засідання, а за регламентом рішення комітет приймає рішення голосами більшості присутніх.

Тож тепер питання про відкликання Соболєва з посади буде розглядатись у сесійній залі парламенту.

Раніше Соболєв повідомив, що депутати ініціювали звільнення його з посади голови Антикорупційного комітету парламенту.

На думку Соболєва, це пов'язано із його діями щодо призначення незалежного аудитора Національного антикорупційного бюро. 

Раніше представник Порошенка звинуватив Соболєва в гальмуванні призначення аудитора НАБУ. 

«БПП» і «Народний фронт» просили призначити Найджела Брауна аудитором НАБУ. Протягування Найджела Брауна відбувалося з постійним порушенням процедур, заявила депутатка від БПП Світлана Заліщук. Обрати кандидатів для подальшого голосування мав антикорупційний комітет Ради. 

Європарламент закликав Раду обирати аудитора НАБУ «чесно і прозоро».

Поділитись: