Депутати Дубневич і Святаш підписували подання до КС, керуючись власними інтересами — НАЗК

Депутати Ярослав Дубневич та Дмитро Святаш підписували подання про неконституційність окремих положень КПК та закону про повноваження АРМА, керуючись власними інтересами.

Про це заявило Національне агентство з питань запобігання корупції за підсумками перевірки.

НАЗК встановило, що мати Святаша є кінцевою бенефіціарною власницею товариства «ФАВ-Україна». Це товариство разом з компанією «Файмарк Рісорсиз Корп» є засновником низки підприємств (зокрема ТОВ «Легалплейс» та ТОВ «Укрбізнес ЛТД»).

Майно та корпоративні права цих підприємств передані в управління АРМА у межах розслідування про привласнення коштів «УкрСиббанку» (а також виготовлення та використання підроблених документів).

Ідеться не лише про мати Святаша, а й про нього самого. Адже, як з'ясувало НАЗК, депутат отримував довіреності, за якими він є представником «Файмарк Рісорсиз Корп» (тобто компанії-засновниці товариств, майно та права яких передали в управління АРМА).

Інший депутат, Ярослав Дубневич, є кінцевим бенефіціарним власником кількох комплексів (Новороздільська ТЕЦ», «Новояворівська ТЕЦ», ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ»), арешт на які наклали в межах провадження про заволодіння понад 300 мільйонами кубічних метрів природного газу НАК «Нафтогаз України». Відповідно управління комплексами також передали до АРМА.

«Встановлені за результатами перевірки обставини свідчать, що зазначені особи вчинили дії та прийняли рішення в умовах реального конфлікту інтересів: користуючись наданими їм депутатськими повноваженнями щодо права на конституційне подання, разом з іншими народними депутатами України звернулися до Конституційного Суду України з конституційним поданням, щодо якого у них наявний приватний інтерес», — зазначило НАЗК.

Агентство вже склало протоколи про адмінправопорушення та направило їх до суду.

АРМА управляє активами, які арештовані в рамках кримінального провадження. Активи агентству передають ухвалою суду.