Народні депутати з «Європейської Солідарності» пропонують прибрати із закону про середню освіту обмеження про можливість безоплатно здобути повну середню освіту лише один раз протягом життя.

Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту №3808.

Ініціатори законопроєкту вважають, що закон про повну загальну середню освіту не узгоджується з Конституцією України.

Так, стаття 6 закону «гарантує безоплатність здобуття у державних та комунальних закладах освіти повної загальної середньої освіти на кожному її рівні за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів один раз протягом життя».

На думку депутатів, уточнення про «один раз протягом життя» не узгоджується з нормами частини третьої статті 53 Конституції України, а також не враховує позицію Конституційного суду про «доступність освіти як конституційної гарантії реалізації права на освіту на принципах рівності», яка означає те, що нікому не можуть відмовити у праві на освіту.

Тому депутати пропонують прибрати з закону формулювання щодо отримання повної загальної середньої освіти лише «один раз у житті».

Нагадаємо, закон «Про повну загальну середню освіту» 18 березня набув чинності — наступного дня після того, як його опублікували у виданні «Голос України».

Поділитись: