Народні депутати виступили з ініціативою врегулювати продаж електронних сигарет неповнолітнім. Зокрема, пропонують заборонити їхню рекламу та тютюнових виробів для нагрівання, а також оподаткувати ці пристрої.

Про це під час брифінгу заявили народні депутати Дмитро Чорний, Лада Булах та Володимир Крейденко, передає кореспондентка hromadske.

«Україні потрібно розробити та прийняти комплексний законопроєкт, який би уберіг наших дітей від нікотинової залежності, а курців зі стажем спонукав відмовитися від сигарет. Нам необхідно запровадити ще кращі стандарти захисту від тютюну, ніж ті, що зараз діють у Європейському союзі», — зазначила народна депутатка Лада Булах.

У майбутньому законопроєкті депутати хочуть запровадити стандартизовані пачки сигарет із великими зображеннями хвороб і без логотипів, заборонити рекламну викладку в магазинах, а також сигарети з ароматизаторами. Зокрема, взяти під контроль вміст заправних картриджів до електронних сигарет. 

«Виробники тютюнових виробів зараз роблять усе можливе, щоб показати молоді, що куріння — це круто. Наше головне завдання, як нового покоління у Верховній Раді, довести зворотне. З 2012 року антитютюнове законодавство не змінювалося зовсім, і за ці сім років тютюнові компанії навчилися обходити це законодавство. На сьогодні майже 18.5% підлітків 13-15 років вже курять електронні сигарети, а це майже 200 тисяч дітей», — заявив народний депутат Дмитро Чорний.

Поділитись: