У кошторисі Верховної Ради на 2020 рік не передбачили видатки на технічне переобладнання робочих місць народних депутатів, зокрема на сенсорні кнопки для запобігання кнопкодавству.

Про це йдеться у відповіді Апарату Верховної Ради на запит Громадського руху ЧЕСНО.

Попри те, що кошти на сенсорні кнопки не передбачили, депутати обговорювали це питання. Так, депутат від фракції «Слуга Народу» Павло Фролов уточнював щодо цього у представників Апарату Верховної Ради.

«Є це в кошторисі чи немає (кошти для сенсорної кнопки — ред.)? Ви знаєте, що в цьому році були розмови й навіть у тому році технічне завдання було, закуплено, але ж далі справа не рушилась. Ось по цьому питанню?», — запитував депутат.

На що головна бухгалтерка Управління справами Апарату Ради Лілія Савкова зазначила: «На наступний рік Мінфін дав нам з капітальних видатків дуже-дуже маленьку суму і тільки 9 мільйонів 972 тисячі на капітальні по «10» (стаття видатків «здійснення законотворчої діяльності ВРУ» — ред.)».

Водночас, парламент має намір криміналізувати кнопкодавство. Законопроєктом №2148, ухваленим у першому читанні, пропонується карати порушників процедури особистого голосування штрафами в розмірі 51-85 тис. грн та запровадити позбавлення нардепа мандата за неособисте голосування.

Зараз цей проєкт закону перебуває на розгляді в Конституційному Суді. Водночас, у русі ЧЕСНО зазначили, що навіть якщо КСУ дасть свій висновок і депутати встигнуть попередньо його розглянути, остаточно ухвалити його як закон вони зможуть лише на наступній сесії, тобто не раніше лютого 2020 року.

Нагадаємо, 31 серпня 2019-го пікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що в парламенті впровадять голосування за відбитком пальця, аби побороти кнопкодавство, проте терміни реалізації проєкту назвати він не зміг.

10 вересня рух ЧЕСНО повідомив про перший випадок кнопкодавства у новій Верховній Раді. Тоді Конституцію порушив позафракційний депутат, мажоритарник-самовисуванець з Донецької області Олександр Ковальов. Як з'ясувалося згодом, перше кнопкодавство у Верховній Раді 9-го скликання сталося раніше. 3 вересня народний депутат від партії «Слуга Народу» Сергій Литвиненко кнопкодавив за іншого депутата під час голосування за зміни Конституції.

За кілька днів тодішній перший заступник голови фракції «Слуга Народу» Олександр Корнієнко публічно вибачився за дії депутатів, які під час пленарного засідання проголосували чужими картками.

25 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон про позбавлення депутатів виплат, якщо вони без поважних причин пропустили засідання Верховної Ради чи засідання парламентських комітетів, до яких вони входять.

29 жовтня Верховна Рада попередньо підтримала законопроєкт, який передбачає введення штрафів за неперсональне голосування у парламенті.

Поділитись: