У Верховній Раді України планують до 2020 року ухвалити закони, які врегулюють криптоактиви та діяльність з ними в Україні.

Про це повідомив представник депутатського об'єднання «Blockchain4Ukraine» Олексій Жмеренецький («Слуга народу») у Facebook.

Зокрема, депутати планують внести зміни до Податкового кодексу: там планують встановити визначення понять «майнінг», «віртуальний актив», «криптоактив» тощо. Також депутати внесуть зміни до законів щодо протидії відмиванню коштів, де врахують діяльність з криптовалютами.

«Окрім цього ми опублікуємо протягом двох тижнів законопроєкт про токенізацію активів. Потенційно — це токенізація корпоративних і державних активів на сотні мільярдів доларів з безпрецедентною прозорістю Protected by Blockchain», — повідомив Жмеренецький.

За його словами, відповідні законопроєкти у Раді зареєструють щонайменше 50 нардепів.

«Ми запропонуємо президенту Володимиру Зеленському визначити їх невідкладними задля швидшого розгляду, адже це величезний потенціал економічного зростання, що складатиме мільярди доларів. Тобто до Нового року ми запустимо нову епоху блокчейн-економіки в Україні», — додав депутат.

Раніше в уряді повідомляли, що планують легалізувати майнінг криптовалют за 2-3 роки.

Про легалізацію криптовалют в Україні говорили ще у 2018 році за часів уряді Володимира Гройсмана. Зокрема тоді планували розробити правила щодо оподаткування операцій з криптовалютою. Також в уряді доручили внести майнінг криптовалют до класифікатора видів економічної діяльності (КВЕДу), що узаконює дану діяльність.

Поділитись: