Верховна Рада не підтримала постанову про скасування «карантину вихідного дня», який 11 листопада ввів Кабмін.

За скасування проголосували 149 депутатів із 226 необхідних. Утрималися від підтримки постанови навіть ініціатори законопроєкту — Давид Арахамія та Олександр Корнієнко від «Слуги Народу».

У пояснювальній записці депутати вказували, що посилення обмежень на вихідних «може мати негативний вплив на економіку України». Тому постановою хотіли рекомендувати уряду пом'якшити «карантин вихідного дня» стосовно:

  • приймання відвідувачів у закладах громадського харчування (бари, ресторани, кафе тощо);
  • приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
  • приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення;
  • діяльності закладів культури і проведення культурних масових заходів;
  • приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Про «карантин вихідного дня»

Уряд запровадив його 11 листопада. Такий карантин діє з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Його запровадили до кінця листопада, тобто на 14 і 15, 21 і 22 та 28 і 29 листопада. У ці дні можуть працювати лише продуктові магазини, автозаправки, аптеки, фінансові установи та транспорт. Детальніше про зміни читайте тут.

У МОЗ кажуть, що основою метою такого карантину є «зупинити ураганні темпи зростання хвороби», а саме: зменшити кількість контактів і розірвати ланцюг передачі вірусу. За словами прем'єра Дениса Шмигаля, основне завдання «карантину вихідного дня» — зафіксувати захворюваність на рівні 12 тисяч. Якщо цього не буде, то уряд «піде на більш жорсткі заходи».

Прем'єр очікує, що темпи зростання захворюваності мають зменшитися вже за два тижні.

Хто проти?

Крім Верховної Ради, яка провалила голосування, скасувати карантин на вихідних вимагають і через суд. Одразу три відповідні позови надійшли до Окружного адміністративного суду Києва.

Раніше мери низки українських міст, зокрема Тернополя, Львова та Черкас, заявили, що у цих містах не будуть вводити якісь додаткові обмеження, попри рішення уряду про «карантин вихідного дня». Окрім них, з подібними заявами виступили очільники Одеси, Рівного, Миколаєва, Луцька, Дніпра, Слов’янська та Мукачева.

Поділитись: