Народні депутати підтримали законопроєкт №0037, яким ратифікували Угоду між Україною та Республікою Білорусь про реадмісію.

Такий проєкт закону 3 червня на засіданні Верховної Ради підтримав 271 народний депутат.

Йдеться про ратифікацію ухваленої 26 жовтня 2018 року угоди, що, згідно з пояснювальною запискою, спрощує органам України роботу з протидії нелегальній міграції, оскільки створить додаткові правові процедури для повернення білорусів до країни походження, а також громадян третіх країн, які незаконно прибули в Україну з території Білорусі, назад до цієї країни.

Також зазначено, що це створить ефективний механізм для повернення тих, хто не виконує правила в’їзду, виїзду та перебування на території України.

Цей проєкт закону розробила Державна міграційна служба України за власною ініціативою, з урахуванням листа Міністерства юстиції України.

Народні обранці ухвалили його без обговорення, виступ мала лише депутатка від фракції «Голос» Соломія Бобровська.

Вона наполягала на тому, що Білорусь з 2014 року не підтримала жодну резолюцію, яка стосувалася анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донбасу.

Реадмісія — це зобов'язання держав відносно одна одної, закріплені в міжнародних угодах, прийняти назад власних громадян, а також громадян третіх країн та осіб без громадянства, які незаконно прибули на територію однієї з держав, які є сторонами таких договорів, або осіб, які прибули законно, але втратили підстави для легального перебування.

Поділитись: