Європейська рада — вищий орган Європейського Союзу — ухвалила рішення про укладання візової угоди з Білоруссю. Відтепер ціна шенгенської візи для білорусів складатиме 35 євро (замість 80), а процедуру подання документів на її отримання спростили.

Такі ж правила діятимуть і для громадян ЄС, які прагнуть в’їхати в Білорусь, повідомляє hromadske з посиланням на пресслужбу Європейської ради.

Зазначається, що візи за новими правилами можна буде оформити для короткострокових подорожей — тобто тривалістю до 90 днів у межах 180-денного періоду.

«Укладання угоди про спрощення візового режиму є важливим кроком у відносинах між нашими народами й допоможе посилити наші економічні, культурні й наукові зв’язки», — заявив Давор Бозинович, заступник прем’єр-міністра Хорватії.

Водночас Єврорада затвердила угоду про реадмісію з Білоруссю — тобто обов’язок прийняти назад громадян (зокрема й третіх країн), які незаконно прибули на територію іншої сторони або незаконно там перебувають.

Очікується, що обидві угоди набудуть чинності 1 липня 2020 року. Нагадаємо, 14 травня їх підтримав Європейський парламент. А підписані вони були сторонами на початку 2020 року.

За даними ЄС, у 2019 році на шенгенську візу заявки подали майже 650 тисяч білорусів.

Поділитись: