Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про стимулювання інвестиційної діяльності, який передбачає скасування необхідності сплати пайового внеску у розвиток місцевої інфраструктури.

За відповідний законопроєкт проголосувало 290 депутатів.

У пояснювальній записці зазначається, що законопроєкт вносить зміни до низки законів України, усуваючи неточності у сфері захисту акціонерів, будівництва, правосуддя тощо.

Зокрема, законопроєктом передбачається скасування необхідності сплати пайового внеску при будівництві. У чинному законодавстві передбачено, що коли інвестор будує якийсь об'єкт, він має заплатити у розвиток інфраструктури населеного пункту пайовий внесок. Його розмір коливається від 4% до 10% вартості такого будівництва.

«Пайовий внесок — це своєрідний квазіподаток на будівництво, який, з формальної точки зору, сплачується забудовником, однак фактичним його платником є покупець нерухомості. Крім того, пайовий внесок не має чіткого цільового характеру (відповідні кошти не обов’язково йдуть на розвиток інфраструктури), а оплата вартості приєднання до інженерних мереж зазвичай сплачується замовниками будівництва окремо від пайового внеску», — пояснюють автори законопроєкту.

Автори законопроєкту сподіваються, що його остаточне ухвалення дозволить покращити бізнес-клімат в Україні.

Раніше президент Зеленський під час турецько-українського бізнес-форуму повідомляв, що протягом найближчих 5 років інвестиції у транспортну інфраструктуру України складуть 20 мільярдів доларів.

Раніше повідомлялось, що Європейський банк реконструкції та розвитку виділив 60 мільйонів євро кредитів для малого та середнього бізнесу в Україні.

Поділитись: