Верховна Рада ухвалила закон про відтермінування запровадження нових екологічних стандартів Євро-6 для нових легкових автомобілів при їхньому виробництві та імпорті з 2020 року на 2025 рік.

За відповідний законопроєкт у першому читанні проголосувало 360 депутатів у першому читанні та 356 депутатів — у другому та в цілому.

Серед іншого, документ має відтермінувати запровадження обов’язкового стандарту Євро-6 для всіх нових автомобілів, які ввозяться на територію України. Це дозволить ввозити до України авто, які відповідають менш екологічним стандартам, зокрема Євро-5.

Для того, аби закон набув чинності, його ще має підписати президент. У цьому разі, з 1 січня 2025 року до України не можна буде ввозити автомобілі, які не відповідають стандарту Євро-6.

Раніше у Державній митній службі запустили калькулятор, який розраховує суму митних платежів для розмитнення автомобілів на єврономерах.

12 вересня Рада ухвалили закон, який відтерміновує запровадження штрафів за порушення митного режиму перебування машин з іноземною реєстрацією в Україні. За нього проголосувало 284 депутати.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій пропонував розмитнювати «євробляхи» за єдиною ставкою. Також в уряді повідомляли, що розроблять новий законопроєкт про розмитнення автомобілів.

Поділитись: