Під час ухвалення змін до Податкового кодексу у ніч ухвалення бюджету на 2019 рік, народні депутати включили до цих змін заборону Антимонопольному комітету розглядати справи, що стосуються прав інтелектуальної власності.

Про це повідомила уповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельська.

«Черговий сюрприз після «бюджетної ночі». Народні депутати тоді прийняли до Податкового кодексу ще й ось цю норму/поправку — про фактичну заборону Антимонопольному комітету взагалі торкатись будь-якої діяльності/правовідносин, що пов‘язані з використанням будь-чого, що є об’єктом прав інтелектуальної власності», — повідомила представниця комітету.

На її думку, наслідки зазначених законодавчих змін досить складно оцінити через їхню масштабність.

«В якому відсотку сьогоднішніх кейсів АМКУ компанії-відповідачі або учасники концентрації здійснюють діяльність, пов’язану з використанням об`єктів прав інтелектуальної власності? Який відсоток обігу товару в Україні, пов’язаний з використанням об`єктів прав інтелектуальної власності?», — додала Загребельська.

Вона також додала, що дану норму зможуть використати компанії, проти яких Антимонопольний комітет вже почав розслідування задля уникнення відповідальності.

Нагадаємо, що ухваленим законом №9260 депутати також звільнили від ПДВ електромобілі та обладнання для сонячних і вітрових електростанцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня 2019.

28 грудня Антимонопольний комітет ухвалив рішення не штрафувати компанію «ДТЕК» Ріната Ахметова за порушення антимонопольного законодавства. Зокрема, у діяльності компанії не побачили порушень.

Поділитись: