В ухваленому законопроекті, який змінює правила оподаткування посилок з 1 липня 2019 року, містяться норми, якими звільняється від оподаткування податком на додану вартість імпорт обладнання для сонячних та вітроелектростанцій.

Відповідні зміни до Податкового кодексу містяться в опублікованому тексті ухваленого закону №9260, який опублікували на сайті Ради.

Зокрема, законом внесли зміни до Податкового кодексу, якими звільнили від оподаткування ПДВ електромобілі. Проте до переліку товарів, які звільняють від ПДВ також додали фотогальванiчнi елементи, вітрові турбіни та інше обладнання, як використовується для будівництва сонячних та вітрових електростанцій (8502 31 00 00, 8541 40 90 00, 8504 23 00 00, 8504 40 88 00 згідно з УКТ ЗЕД).

Зазначимо, що відповідну правку під номером 402 вніс до закону депутат від «Народного фронту» Вознюк Ю.В.

За словами голови асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрія Геруса, найбільше від ухвалених змін виграє компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова, яка наразі активно інвестує у будівництво сонячних та вітрових електростанцій.

«І тепер ця пільга буде до 2022 року, сумарно її ефект складе 5-10 млрд грн недоотриманих бюджетом у 2019-2022 роках», — повідомив Герус.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Раніше стало відомо, що «ДТЕК» планує збудувати найбільшу у Європі сонячну електростанцію неподалік Нікополя.

Також компанія Ахметова залучила близько 90 мільйонів євро для будівництва Приморської вітрової електростанції.

Також «ДТЕК» планує інвестувати близько 140 мільйонів євро у будівництво вітроелектростанції на Запоріжжі.

Нагадаємо, що за відповідний закон №9260 проголосувало 236 депутатів. Президент України Петро Порошенко підписав закон 10 грудня, після чого він набув чинності.

Поділитись: