Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає штрафи за неносіння масок у громадських місцях під час дії карантину.

За законопроєкт №3891 проголосували 262 депутати. Його схвалили за основу та в цілому.

Депутати доповнили статтю 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальністю за відсутність маски.

Тепер через «перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без респіратора чи захисної маски» можна отримати штраф від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів, тобто від 170 до 255 грн.

Накладати штрафи зможуть органи внутрішніх справ, Національна поліція, уповноважений орган охорони здоров'я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування.

Громадські місця це де?

Про громадські місця згадується у законі про тютюнопаління. Там вказано:

Громадське місце — частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу. Зокрема під'їзди, підземні переходи, стадіони. 

Радник з питань правової політики, адвокат Максим Костецький розповідав нам, що звичайна вулиця не може вважатися громадським місцем.

Навіщо носити захисні маски?

Їх рекомендують носити у магазинах, аптеках, громадському транспорті, будівлях державних/недержавних установ. Також маски можна носити й на вулиці, якщо там є скупчення людей.

Маски не гарантують 100-відсотковий захист від коронавірусу, але можуть зменшити ризик інфікуватися. Наприклад, мікробіологи з Гонконгу на хом'яках довели, що маска на 50% зменшує можливість підхопити коронавірус.

Про те, які маски існують, від чого вони захищають та як їх носити, — читайте у нашому матеріалі.

Що було раніше?

У березні Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо запобігання поширенню коронавірусу. Тоді запровадили штраф від 17 тисяч до 34 тисяч грн за порушення правил карантину.

З 6 квітня в Україні набула чинності нова постанова Кабміну, яка зокрема забороняє перебувати у громадському місці без захисної маски або респіратора. Тоді продовжували діяти штрафи за порушення карантину, але окремого пункту про штраф за відсутність маски не додавали. В уряді сподіваються, що запровадження окремих штрафів за неносіння масок допоможе зупинити поширення коронавірусної інфекції.

Поділитись: