Народна депутатка від фракції «Голос» Олександра Устінова заявила, що вже готова постанова, якою повернуться до старих методів фінансування, що фактично «вб’є медичну реформу». У Міністерстві охорони здоров’я заперечують.

Так, депутатка написала, що після ухвалення постанови громадяни знову будуть платити за пусті ліжка у лікарнях, головні лікарі яких «їздять на яхтах».

«Якось я розписувала бюджет лікарні «Феофанії», де в головного лікаря 5! заступників та 52 кухаря. Та в нього не лише яхта, а навіть снігоход у гаражі для розваг. Чесний лікар — все життя у державних лікарнях працює», — написала вона.

За словами Устінової, у випадку голосування за цю постанову «станеться колапс системи».

«60% закладів вже перейшли на нову, і тепер або в тих, хто чесно «пахав» і готувався до реформи, забиратимуть гроші на кухарок в інших, чи дірка в бюджеті стане ще більшою, а в системі відбудеться колапс. Ймовірніше за все — кілька місяців поки в одних забиратимуть та іншим віддаватимуть виплат медикам взагалі не бачити», — переконана вона.

Водночас міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 5 квітня запевнив, що медичну реформу припиняти не збираються.

«Наша команда працює над тим, щоб невідкладно змінити ситуацію, щоб не було масового звільнення лікарів та закриття лікарень. Це не означає, що ми збираємось згортати реформу. Навпаки — її треба реалізувати, але суттєво змінивши, враховуючи українські реалії та виправивши допущені, під час планування, помилки», — пояснив він.

За його словами, медична реформа у тому вигляді, в якому ми її отримали, не передбачає нічого доброго ані для пацієнтів, ані для медиків

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що його уряд планує продовжити та завершити медичну реформу в Україні.

Поділитись: