Народна депутатка від фракції «Голос» Ольга Стефанишина повідомила, що надіслала офіційне звернення в Міністерство охорони здоров'я з вимогою пояснити організацію конкурсу на посаду голови Національної служби здоров'я України.

Про це депутатка написала на своїй сторінці у Facebook.

«Конкурс на голову НСЗУ Національна служба здоров'я України склепали на вихідні, поставивши нереальні вимоги до кандидатів. Оголосили в п’ятницю, в понеділок уже дедлайн. Дуже схоже на черговий схематоз — 72 мільярди гривень комусь дуже треба в ручне управління», — вважає вона.

Від МОЗ вона очікує пояснень щодо того, хто придумував вимоги до кандидатів, чому конкурс оголосити на вихідні та де й коли будуть поводитися співбесіди.

Депутатка також вимагає зробити публічними співбесіди з кандидатами й каже, що обов’язково туди піде.

«НСЗУ має очолювати фахова, незалежна і чесна людина, обрана на прозорому конкурсі», — додала Стефанишина.

Нагадаємо, 22 травня Кабінет міністрів оголосив новий конкурс на посаду голови Національної служби здоров'я України. Термін подачі документів закінчується у понеділок, 25 травня.

Кандидат має відповідати таким вимогам:

  • освіта — не нижче магістра;
  • досвід роботи — не менше семи років;
  • досвід роботи на посадах державної служби категорії «А» чи «Б» або на посадах не нижче керівників структурних підрозділів в органах місцевого самоврядування або досвід роботи на керівних посадах у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення — не менше трьох років;
  • вільне володіння державною мовою та іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи (англійська та/або французька).

Нагадаємо, у січні 2020 року відбувся конкурс на посаду голови НСЗУ. Три претенденти після співбесіди з Комісією з питань вищого корпусу державної служби мали пройти співбесіду з міністром охорони здоров'я.

Однак 20 травня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що він відхилив усі кандидатури на посаду голови НСЗУ і мав сам визначити, кого туди поставити.

НСЗУ створили в межах медреформи у 2017 році. Вона контролює всі виплати у сфері охорони здоров'я та обирає лікарні, які отримуватимуть гроші від держави.

Поділитись: