Народна депутатка України від фракції «Самопоміч» Олена Сотник виграла суд проти Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), яке хотіло повторно перевірити її електронну декларацію.

Про це Сотник повідомила у Facebook.

«Нещодавно Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу НАЗК та погодився із судом першої інстанції щодо протиправності дій з призначення повторної перевірки моїх електронних декларацій за 2015, 2016 рік», — повідомила депутатка.

За її словами, перевірка її декларації, яка здійснювалась НАЗК, полягала у тому, що працівники установи вимагали у депутатки документи «по кожній цифрі чи відомостям, зазначених у декларації», а самі такі дії НАЗК Сотник назвала доказом «зловживання НАЗК своїми повноваженнями».

«Вихід із ситуації один — перезавантаження цього органу, інакше ми так і будемо безрезультатно товктися на місці, і замість боротьби з корупцією цей орган буде створювати проблеми та тиск незручним депутатам та посадовцям», — додала Олена Сотник.

Нагадаємо, що 8 травня Олена Сотник повідомила про вихід з партії «Самопоміч» разом з 4 іншими депутатами. Водночас депутати будуть продовжувати перебувати у фракції до виборів парламенту.

Це не перші заяви про вихід з партії. 10 квітня народні депутати Єгор Соболєв та Семен Семенченко оголосили про намір вийти з «Самопомочі».

Сам Садовий також заявляв, що найближчим часом частина депутатів від «Самопомочі» залишить парламентську фракцію. За його словами, «парламент доживає останні місяці, і політики визначаються зі своїм майбутнім та потенційними новими попутниками».

«Самопоміч» братиме участь у парламентських виборах восени 2019.

Поділитись: