УКРАЇНА

Депутати хочуть скасувати норму закону, через яку перекривали пункти пропуску на кордоні

24 травня, 2018 17:42
УКРАЇНА/Депутати хочуть скасувати норму закону, через яку перекривали пункти пропуску на кордоні
Зберегти
Вигляд
Народні депутати хочуть скасувати норму перебування закордоном протягом 24 годин для безмитного ввезення товарів на суму до 500 євро, у звязку з якою перекривали пункти пропуску на початку року.

Народні депутати хочуть скасувати норму перебування закордоном протягом 24 годин для безмитного ввезення товарів на суму до 500 євро, у зв'язку з якою перекривали пункти пропуску на початку року.

Відповідний законопроект №7484 з'явився на сайті парламенту.

Нагадаємо, що з 1 січня набули чинності зміни правил безмитного ввезення товарів. Відтепер безмитне ввезення товарів у ручному чи супроводжуваному багажі обмежується сумою до 500 євро (в аеропортах – до 1000 євро) і вагою до 50 кг для тих, хто був відсутній в Україні більше доби і в'їжджає в країну не частіше за один раз впродовж 72 годин.

В той же час, представники бізнесу та Міністерства фінансів закликають Раду не скасовувати норми. Зокрема, у Мінфіні називають норму щодо перебування закордоном протягом 24 годин для безмитного ввезення товарів, антикорупційною.

«Це стане великим кроком назад у боротьбі з корупцією та схемами ухилення від оподаткування при ввезенні товарів в Україну», — повідомляють у прес-службі міністерства.

Там наполягають, що після запровадження норми суттєво скоротились черги на кордонах та порідшали випадки «легалізованої» контрабанди товарів.

Крім цього, не ухвалювати скасування норми закликали представники українського бізнесу.

«У травні 2018 року економічні експерти відзначили ефективність нововведень: обсяг товарів, що ввозяться громадянами у вигляді ручної поклажі без оподаткування зменшився майже вдвічі, а трафік товарів по безмитному ввезенню на кордоні з Польщею скоротився в 2 рази», — йдеться у заяві «Української ради бізнесу».

Наприкінці січня повідомлялося про те, що на Львівщині учасники акції протесту заблокували під’їзд до міжнародного пропускного пункту Рава-Руська – Гребенне у зв'язку з ухваленням обмежень про ввезення товарів в Україну.

Нагадаємо, 10 січня кілька десятків людей перекрили у Львівській області дороги біля пунктів пропуску «Шегині-Медика» та «Рава-Руська — Гребене» на кордоні з Польщею.

Пов`язані новини