УКРАЇНА

Депутати підтримали законопроект про захист міжнародних інвестицій

22 березня, 2018 19:05
УКРАЇНА/Депутати підтримали законопроект про захист міжнародних інвестицій
Зберегти
Вигляд
Верховна рада проголосувала в цілому за законопроект №6578 щодо захисту коштів міжнародних фінансових організацій, спрямованих на інвестиційні проекти.

Верховна рада проголосувала в цілому за законопроект №6578 щодо захисту коштів міжнародних фінансових організацій, спрямованих на інвестиційні проекти.

За відповідне рішення проголосувало 238 депутатів.

Необхідність прийняття закону пояснюється тим, що наразі захищеними є лише ті кошти, які мають спеціальний режим використання.

Проте правоохоронні органи досі можуть накладати арешт на ці кошти, коли вони потрапляють на рахунки підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення у вигляді інвестицій.

Прийнятий Радою законопроект передбачає заборону на накладення арешту на кошти, отримані від міжнародних фінансових організацій у вигляді кредитів, позик на реалізацію інвестиційних проектів.

Нагадаємо, в ЄБРР оголосили про збільшення фінансової підтримки малих та середніх підприємств в країнах східного партнерства на 1,1 млрд євро.

Раніше повідомлялось, що в Нацбанку висловили занепокоєння зростанням обсягу короткострокових інвестицій в державні цінні папери.

Також Кабмін переформатував Офіс залучення інвестицій та створив робочу групу для вирішення проблем іноземних інвесторів.

Пов`язані новини
Життя
20 березня 2019
Комітет Ради з прав людини розглянув петицію щодо медичного канабіса (ОНОВЛЕНО)
Комітет Верховної Ради України з питань прав людини розглянув електронну петицію про законодавче врегулювання медичного канабіса, що набрала на сайті парламенту понад 25 тисяч голосів. Петицію підтримали троє з трьох присутніх членів комітету.У попередній редакції новини йшлось про те, що це рішення комітету. Однак, рішення не має сили, оскільки кворуму на комітеті не було й офіційно депутати не голосували. Громадське просить вибачення у читачів та колег за неточну інформацію.Для підтримки петиції від імені комітету на засіданні має бути кворум (5 з 9), утім на засіданні було лише троє депутатів.На засіданні депутати вирішили, що необхідно створити робочу групу, до якої залучити представників інших профільних комітетів. Ця група має напрацювати проект закону про врегулювання медичного застосування канабіса. Також учасники комітету зазначили, що необхідно звернутися до Кабміну з проханням розглянули можливість внесення змін до переліку наркотичних засобів, відповідно до якого використання канабіса в Україні заборонено в медичних і дослідницьких цілях. Тобто канабіс пропонують дозволити використовувати для лікування, при цьому він залишиться наркотичним засобом.На засідання комітету також прийшли члени громадських організацій. Зокрема, голова об'єднання «Афіна. Жінки проти раку» Ніна Резніченко зазначила, що канабіс може полегшити біль для онкохворих пацієнтів.«У нашій спільноті за останні 2 роки померли більш ніж 55 жінок. З них щонайменш 8 жінок вживали нелегально препарати з медичного канабісу і виживали таким чином. Їх штовхнули в руки незаконного бізнесу», — зазначила Ніна.Народний депутат Георгій Логвинський вказав, що комітет «готовий захищати непопулярні речі»:«Головна мета, чому ми, члени комітету, готові підтримати цю петицію, захищати непопулярні речі, це тому, що це порушення права люди нормально жити».
ВажливоВажливо
Перевірено
Оновлено
Зберегти