УКРАЇНА

Депутати просять Порошенка не слухати правозахисників у питанні обрання омбудсмена

3 серпня, 2017 18:11
УКРАЇНА/Депутати просять Порошенка не слухати правозахисників у питанні обрання омбудсмена
Зберегти
Вигляд
Фракція «Народний фронт» просить президента Петра Порошенка не змінювати нещодавно ухвалений закон про Конституційний Суд України в частині процедури обрання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Фракція «Народний фронт» просить президента Петра Порошенка не змінювати нещодавно ухвалений закон про Конституційний Суд України в частині процедури обрання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Водночас Центр інформації про права людини наголошує, що правозахисники закликають президента внести зміни та визначити таємне голосування.

У «Народному фронті» уважають, що на президента здійснюється тиск, щоб «закон змінили всупереч здоровому глузду і впроваджено норми, які суперечать доведеній юридичній практиці та ухваленому раніше рішенню Конституційного Суду».

Раніше правозахисники, зокрема, Amnesty International, Харківська правозахисна група, Центр інформації про права людини та інші закликали Порошенка не підписувати закон про Конституційний Суд, який передбачає відкрите голосування за кандидатуру омбудсмана, хоча 227 депутатів підтримали процедуру таємного голосування.

За словами правозахисників, обрання Уповноваженого взагалі не мало б розглядатися в рамках законопроекту про Конституційний суд України.

Але його розглянули і 13 липня 227 депутатів проголосували за поправку, що передбачала таємне голосування за омбусдмена

Одразу після розгляду інформація щодо результатів голосування з’явилася на сайті Верховної Ради, але за кілька хвилин її замінили на некоректну поправку, за яку голосування не проводилося.

31 липня президент Порошенко підписав закон у поданій парламентом редакції, але пообіцяв унести на розгляд парламенту пропозиції щодо змін до законодавства про омбудсмена.

Зазначимо, що у Валерії Лутковської закінчилася каденція. «Народний фронт» вимагає віддати посаду Людмилі Денисовій. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в раді так і не обрали омбудсмена.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини