За порушення цього обмеження держслужбовців пропонується звільняти, позбавляти права впродовж року   обіймати державні посади та штрафувати на 1700-3400 грн.

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект, який пропонує суттєво обмежити право держслужбовців на поїздки до РФ.

Як повідомляється на офіційному сайті українського парламенту, народні депутати Андрій Немировський, Андрій Шинькович (обидва – фракція БПП) та Андрій Денисенко (позафракційний) зареєстрували відповідний законопроект «Щодо запровадження тимчасового обмеження права громадян України на виїзд з України до держави-агресора».

Згідно тексту законопроекту №7187 , опублікованому в понеділок, 9 жовтня, більшості держслужбовців, включаючи президента, членів уряду та народних депутатів тимчасово пропонується заборонити в'їзд до Росії, окрім як з метою невідкладного медичного лікування чи у випадку смерті близького родича. За порушення цього обмеження держслужбовців пропонується звільняти, позбавляти права впродовж року   обіймати державні посади та штрафувати на 1700-3400 грн.

Дія закону не має поширюватись на дипломатів та Уповноваженого Верховної ради з прав людини.

«Прийняття законопроекту дасть можливість не допустити вплив країни-агресора на громадяни України, які є державними службовцями», – зазначається у пояснювальній записці.

Тимчасове обмеження, згідно тексту записки діятиме до втрати чинності рішення Верховної ради про визнання Росії державою-агресором.

З подібною але більш жорсткою ініціативою минулого тижня також виступила Служба безпеки України. Спецслужба винесла на громадське обговорення законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність  політиків та чиновників за візити до Росії – до шести років позбавлення волі.

Нагадаємо, що указом від 30 серпня Порошенко увів у дію рішення РНБО про в'їзд росіян за біометричними паспортами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про нові правила перетину кордону для громадян Росії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: