Громадське пояснює, що відомо про нововведення, коли має запрацювати нова система і які процедури контролю застосовуватимуться до росіян.

Президент України Петро Порошенко під час засідання Ради національної безпеки та оборони запропонував запровадити біометричний контроль при перетині кордону для всіх іноземних громадян.

Секретар РНБО Олександр Турчинов уточнив, що така система розробляється, у першу чергу, для громадян Росії, які прямують до України.

Проект реалізовуватиме Кабінет міністрів України. Виконання  доручили МЗС, МВС, прикордонній та міграційній службі. Для створення системи перевірки виділять 300 мільйонів гривень.

Громадське пояснює, що відомо про нововведення, коли має запрацювати нова система і які процедури контролю застосовуватимуться до росіян.

ЩО ПРОПОНУЮТЬ

За словами Турчинова, після запровадження нової системи контролю громадяни Росії муситимуть:

►реєструватися на території України за місцем проживання;

►повідомляти про пересування територією України;

►перетинати кордон лише за біометричними паспортами (раніше можна було за звичайним), на кордоні робити фото та здавати відбитки пальців;

►заздалегідь повідомляти про поїздку до України (МЗС України має створити електронну систему попередньої реєстрації).

 

ПРИЧИНИ ПОСИЛЕННЯ КОНТРОЛЮ

За словами Порошенка, зняття біометричних даних необхідне для «посилення можливостей боротьби з тероризмом».

Олександр Турчинов додає, що в'їзд за біометричними паспортами запровадять для захисту країни, щоб завадити перетинати кордон «диверсантам і шпигунам з підробленими документами».

За його словами, питання пов’язане з посиленням безпеки після «терактів, які нещодавно відбулися, після тієї агресії, що відчувається в межах гібридної війни, яку веде РФ».

КОЛИ І ЯК ПРАЦЮВАТИМУТЬ НОВОВВЕДЕННЯ

Нові правила режиму в'їзду мають запрацювати з 1 січня 2018 року. У Держприкордонслужбі Громадському пояснили, що під біометричними даними маються на увазі лише відбитки пальців. Фото сітківки ока та електронний підпис не знадобляться.

Зібрані біометричні «прив’язуватимуть» до баз даних Держприкордонслужби, пояснює прес-секретар відомства Олег Слободян. Це, за його словами, має підвищити рівень безпеки на паспортному контролі. Окрім того, у поїздах працюватимуть мобільні термінали, які дозволять знімати відбитки пальців.

ЯК ВІДРЕАГУВАЛИ ЗА КОРДОНОМ

У Росії заявили, що запропоновані Україною правила — це «запровадження візового режиму між країнами». Тому влада РФ запровадить заходи у відповідь на рішення Ради нацбезпеки та оборони України.

Про це заявив перший заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клінцевич.

Він підкреслив, що кроки у відповідь «певною мірою» торкнуться 4 мільйонів українців, які працюють у Росії. «Когось із них доведеться ввічливо попросити покинути РФ», — додав Клінцевич.

Відреагував і президент Молдови Ігор Додон. «Уважаю, що це створить додаткові проблеми для поїздок до України наших громадян, які і так неохоче туди їдуть через нестабільність», — заявив він.

У свою чергу, міністр закордонних справ України Павло Клімкін запевнив, що для громадян ЄС нічого не зміниться: «У нас за визначенням немає проблем не тільки з Євросоюзом, а й з усіма країнами, які мають біометричні паспорти».

/Євген Савватєєв

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile