Кабінет міністрів України скасував низку документів щодо забезпечення державного регулювання систем управління якості товарів та послуг.

Також уряд скоротив перелік функцій деяких державних органів, які раніше регулювали системи управління якістю товарів та послуг. Наразі вони мають здійснювати контроль лише безпеки товарів та послуг, які купують українці.

«Держава має гарантувати безпеку продукції, а бізнес — встановлювати системи управління якістю, які її забезпечать. Вибір таких систем є відповідальністю та функцією самих підприємств, які мають проводитися за кращими українськими практиками на основі європейського та міжнародного досвіду», — прокоментував нову постанову уряду міністр економічного розвитку України Степан Кубів.

В уряді вважають, що скасування постанов про регулювання якістю товарів та послуг має сприяти розвитку власних систем захисту українськими компаніями.

Раніше повідомлялось, що від початку 2019 року в Україні втратили чинність близько 90% радянських стандартів якості (ГОСТів).

Також повідомлялось, що Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким вносяться зміни у чинні правила маркування інформації про харчові продукти, а також приводить українське законодавство у відповідність до норм ЄС.

Поділитись: