Кабінет міністрів України готує постанову, якою встановить частку відрахувань чистого прибутку, отриманого державними компаніями у 2019 році, до бюджету у вигляді дивідендів. Для Нафтогазу ця цифра може скласти 95%.

Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час засідання уряду 22 квітня.

«Пропонується встановити базовий норматив для ПриватБанку на рівні 75% (прибутку за 2019 рік, які компанія виплатить до бюджету — ред.), для НАК Нафтогаз — на рівні 95%», — повідомив Марченко.

В уряді вирішили дати доручення Міністерстві фінансів розробити постанову, в межах якої встановлять частину прибутку, яку держкомпанії перерахують до бюджету.

Зазначимо, що частиною прибутку Нафтогазу за 2019 рік є отримані компанією 2,9 мільярда доларів від російського Газпрому. Кошти Нафтогаз отримав в межах так званих газових домовленостей щодо продовження транзиту російського газу до Європи через Україну. В межах цих домовленостей Газпром погодився виплатити свій борг за рішеннями Стокгольмського арбітражу, який Нафтогаз виграв у 2018 році.

За попереднього уряду, до коронавірусної кризи, ці гроші планували витратити на будівництво доріг та лікарень. Зараз, в умовах надзвичайної ситуації, коли уряд збільшив дефіцит бюджету у 3 рази та не має достатньо можливостей для його покриття запозиченнями, найімовірніше кошти Газпрому підуть до бюджету.

Поділитись: