Від початку року держава повертала щомісяця по 14 мільярдів гривень податку на додану вартість щомісяця — це на 3 мільярди гривень більше, ніж у 2018 році.

Про це повідомив очільник Державної фіскальної служби України Олександр Власов, передає прес-служба відомства.

«Ми фіксуємо позитивну динаміку відшкодування податку на додану вартість. Так, сума цьогорічного відшкодування на 28%, або майже на 15,4 млрд грн перевищує відповідний показник минулого року. Середньомісячна сума повернення податку платникам складає 14 млрд грн. Це на 3 млрд грн більше, ніж торік», — повідомив Власов.

Загальна сума відшкодування податку на додану вартість українським компаніям за перші 5 місяців 2019 року склала 70 мільярдів гривень.

«Такі результати яскраво підтверджують ефективність тих змін, які були здійснені в системі відшкодування цього податку. Система прозора та зручна як для бізнесу, так і для ДФС», — додав Власов.

Зазначимо, що відшкодування податку на додану вартість здійснюється у випадку, коли платник ПДВ експортує товар за кордон. При експорті товари звільняються від ПДВ, адже такий податок сплачується у країні, куди ввозиться продукція.

У 2018 році держава відшкодувала 131,7 мільярда гривень ПДВ експортерам.

Поділитись: