Державіаслужба України видала рішення з безпеки польотів щодо призупинення експлуатації літаків Boeing 737-8 MAX та 737-9 MAX після того, як пасажирський літак такої моделі зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії.

З дати й часу видання цього рішення (13 березня 16:00) забороняються виконання польотів на літаках Boeing 737-8 «MAX» або Boeing 737-9 MAX до, в межах, з або над територією України», — йдеться у заяві Державіаслужби.

Там уточнили, що некомерційна експлуатація (наприклад перегінні польоти) не входять до сфери дії цього рішення.

«Окремі дозволи на виконання польотів з території України погоджуються з Державіаслужбою», — додали у відомстві.

Зазначимо, літаки Boeing 737 Max придбала й українська авіакомпанія МАУ. Там зазначили, що у 2019 році очікують отримати три таких літаки, проте наразі проводять переговори з виробником щодо безпеки їхнього використання.

Після аварії літака Boeing, акції компанії різко подешевшали. Станом на 11 березня компанія Boeing втратила понад 11% своєї вартості після падіння літака в Ефіопії.

Напередодні Німеччина, Ірландія та Франція закрили свій повітряний простір для літаків Boeing 737 Max 8 після нещодавньої авіакатастрофи в літака цієї моделі в Ефіопії.

Уже понад 25 авіакомпаній призупинили використання літаків Boeing цієї моделі. Це, зокрема, авіакомпанії Ефіопії, Індонезії, Китаю, Австралії, Сінгапуру, Малайзії, Оману, Південної Кореї, Британії та Норвегії.Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) також заборонило експлуатацію літаків цієї моделі. Водночас США не припинили польоти, однак вимагають від Boeing оновити програмне забезпечення.

Нагадаємо, зранку 10 березня пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі. Пізніше стало відомо, що усі, хто був на борту, загинули. За попередніми даними, українців на борту літака не було.

Це друга аварія літака моделі Boeing 737 Max 8 за минулих 5 місяців. У жовтні 2018 в Індонезії розбився пасажирський літак зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.

Оскільки обидві аварії сталися на етапі зльоту, вони мають певний ступінь подібності.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile