Компанія Міжнародні авіалінії України планує отримати три літаки моделі Boeing 737 MAX 8 у 2019 році.

«Плани компанії передбачають поставку трьох літаків Boeing 737 MAX у 2019 році. Щодо їхньої реалізації, то насамперед ми маємо наголосити на тому, що пріоритетом номер один для МАУ завжди була і залишається безпека наших пасажирів на борту. Наразі МАУ веде активний діалог з виробником літаків Boeing 737 MAX і уважно стежить за перебігом розслідування катастрофи рейсу ET302» — повідомили в авіакомпанії.

У МАУ також наголосили, що до комерційної експлуатації такі літаки можуть допустити лише тоді, коли будуть проведені обов’язкові процедури для підтвердження того, що літаки відповідають усім вимогам безпеки, та отримані дозволи на їхні польоти з боку авіаційної влади як мінімум США, ЄС та України.

Згідно з підписаними угодами, поставка літаків має відбуватися на умовах операційного лізингу. Тобто МАУ отримає у платне користування літаки на строк, менший від строку, за який амортизується 90% вартості цих літаків, визначеної в день укладення договору. Щодо вартості купівлі у МАУ повідомили, що це питання лежить у площині відносин між виробником та лізинговою компанією.

Напередодні Німеччина, Ірландія та Франція закрили свій повітряний простір для літаків Boeing 737 Max 8 після нещодавньої авіакатастрофи в літака цієї моделі в Ефіопії.

Уже понад 25 авіакомпаній призупинили використання літаків Boeing цієї моделі. Це, зокрема, авіакомпанії Ефіопії, Індонезії, Китаю, Австралії, Сінгапуру, Малайзії, Оману, Південної Кореї, Британії та Норвегії.Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) також заборонило експлуатацію літаків цієї моделі. Водночас США не припинили польоти, однак вимагають від Boeing оновити програмне забезпечення.

Нагадаємо, зранку 10 березня пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі. Пізніше стало відомо, що усі, хто був на борту, загинули. За попередніми даними, українців на борту літака не було. Станом на 11 березня компанія Boeing втратила понад 11% своєї вартості після падіння літака в Ефіопії.

Це друга аварія літака моделі Boeing 737 Max 8 за минулих 5 місяців. У жовтні 2018 в Індонезії розбився пасажирський літак зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.

Оскільки обидві аварії сталися на етапі зльоту, вони мають певний ступінь подібності.

Поділитись: