Рада фінансової стабільності, до складу якої входять Міністерство фінансів, Національний банк та Фонд гарантування вкладів, зобов’язала державні банки звітувати про свою роботу зі зменшення частки непрацюючих кредитів.

Зазначається, що звітуватимуть державні банки кожного півріччя, перше звітування відбудеться у лютому 2019 року.

Водночас, Рада фінансової стабільності затвердила рекомендації щодо зменшення частки непрацюючих кредитів у банківській системі. Зазначається, що запровадження таких рекомендацій було однією з вимог Міжнародного валютного фонду.

Нові рекомендації стосуватимуться лише тих прострочених кредитів, розмір яких перевищує 5% від капіталу банку. Зокрема, у них йдеться про процедуру реструктуризації таких кредитів.

«Рекомендації не є юридично зобов'язуючими, проте РФС залишає за собою право отримати від держбанків пояснення у разі їх недотримання. Банки державного сектору звітуватимуть Раді з фінансової стабільності про прогрес у реструктуризації непрацюючих кредитів щопівроку», — йдеться у повідомленні прес-служби Мінфіну.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Зазначимо, що значна частина непрацюючих кредитів державних банків зосереджена у портфелі ПриватБанку, з якого, через видачу кредитів підставним компаніям, напередодні націоналізації вивели мільярди гривень.

Поділитись: