В уряді запустили Український фонд стартапів, коштами з якого планують фінансувати розвиток молодих та інноваційних компаній.

Зазначається, що на діяльність фонду спрямують близько 440 мільйонів гривень, з яких до кінця 2019 року виділять 40 мільйонів гривень, а у 2020 році — 240 мільйонів гривень.

В уряді повідомляють, що керівництво Фонду стартапів та ухвалення рішень у фонді про виділення коштів здійснюватимуть представники ринку, а держава від цього процесу максимально дистанціюється.

«У наглядовій раді фонду лише 2 із 7 представників — представники держави, а решта — представники ринку», — повідомила під час прес-конференції з питання запуску фонду стартапів міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

«Уряд прямо не втручатиметься в роботу бізнесу. Натомість, наша перемога полягатиме в тому, що шляхом підтримки стартапів та заохочення українців до підприємництва ми посилимо розвиток української економіки та створимо додаткові робочі місця. Ці аспекти є чинниками загального добробуту наших людей», — додав прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За кошти фонду планують видавати грантів на розвиток стартапів у сфері блокчейну, медицини, доповненої реальності та штучного інтелекту.

Нагадаємо, що Фонд стартапів запустили у липні 2019 року.

Раніше повідомлялось, що на фінансування фонду підтримки інновацій уряд заклав 300-350 мільйонів гривень, однак згодом цю суму збільшили.

Також раніше Кабмін створив Фонд державного стимулювання винаходів.

Поділитись: