ENRU

Держбюро розслідувань не зможуть створити за рік — глава НАБУ

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що Державне бюро розслідувань не зможуть створити за рік навіть при обраному його голові.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

«Єдиний вихід — внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу і далі розслідувати, як розслідували. Ми не зможемо з мого досвіду створити ДБР навіть при обраному голові за 8 місяців чи за рік», — сказав Ситник.

На його думку, «перекидання» справ з одного органу на інший завдає шкоди самому розслідуванню справ.

«Навіть якщо парламент змінить умови обрання керівника ДБР, то все одно це десь два роки, аби цей орган запрацював», — сказав Ситник.

Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що затягування створення ДБР загрожує розслідуванню справ Майдану.

5 грудня минулого року конкурсна комісія визначила кандидатів, які пройшли до фінального етапу відбору на посаду директора ДБР та його заступників. Після тестів та співбесіди з 50 претендентів залишилося 19.

Конкурсна комісія повинна була обрати керівника ДБР та його заступників ще до липня 2017 року. Згодом стало відомо, що на них чекає тест на поліграф.

У листопаді минулого року голова військової прокуратури Анатолій Матіос заявив, що його оберуть керівником ДБР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ФБР по-українськи: коли запрацює Державне бюро розслідувань і хто хоче його очолити»

Підписуйтесь на наш канал у Telegram