Слідчі прокуратури не зможуть реєструвати нові злочини проти Майдану, якщо через півтора місяці не буде створене Державне бюро розслідувань.

Слідчі прокуратури не зможуть реєструвати нові злочини проти Майдану, якщо через 1,5 місяці не буде створене Державне бюро розслідувань (ДБР).

Про це під час брифінгу повідомив начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

«У нас настає черговий час змін в законодавство, які вступають 20 листопада, що стосується підслідності ДБР-злочинів та злочинів НАБУ. Підслідність ДБР — це ті справи і злочини під час Майдану, які ми розслідуємо. 20 листопада настає підслідність органів ДБР, закінчується перехідний період. Але ДБР не створене, тобто продовжити розслідування злочинів ДБР не може», — розповів Горбатюк.

За його словами, є перехідні положення, які дозволяють ще 2 роки слідчим прокуратури завершувати розпочаті провадження щодо злочинів під час Майдану, які належать підслідності ДБР.

«Але нічого нового реєструвати слідчі прокуратури не мають права. Тобто якщо вони виявлять злочин якийсь додатковий, то це зможе зареєструвати лише ДБР, якого немає», — наголосив він.

«Залишається півтора місяці, але немає жодного руху від Ради, щоб якимсь чином змінювати це», — додав він.

Раніше Горбатюк уже наголошував на тому, що затягування зі створення ДБР загрожує справам Майдану.

5 грудня минулого року конкурсна комісія визначила кандидатів, які пройшли до фінального етапу відбору на посаду директора ДБР та його заступників. Після тестів та співбесіди з 50 претендентів залишилося 19.

Конкурсна комісія повинна була обрати керівника ДБР та його заступників ще до липня 2017 року. Згодом стало відомо, що на них чекає тест на поліграф.

У листопаді минулого року голова військової прокуратури Анатолій Матіос заявив, що його оберуть керівником ДБР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ФБР по-українськи: коли запрацює Державне бюро розслідувань і хто хоче його очолити»

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: