Речниця Державного департаменту США Хезер Науерт заявила про те, що відомство вимагає припинити небезпечні дії у зв'язку з перехопленням американського літака Р-3 в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

Речниця Державного департаменту США Хезер Науерт заявила про те, що відомство вимагає припинити небезпечні дії у зв'язку з перехопленням американського літака Р-3 в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем. 

Про це вона написала в Twitter, публікуючи при цьому скан-копію офіційної заяви департаменту.

«Сполучені Штати з найвищим рівнем занепокоєння звертають увагу на останній інцидент в межах небезпечної військової практики росіян, який відбувся 29 січня над Чорним морем», —  вважають в Держдепі.

Сили ВМС США у Європі підтвердили, що російський Су-27 здійснив небезпечні дії щодо американського літака P-3 у міжнародному повітряному просторі. Російський пілот наблизився на відстань до 5 футів (1,5 метра) і перетнув шлях в повітрі прямо перед літаком P-3.

Такими діями, йдеться в заяві, російська сторона грубо порушила існуючі угоди і міжнародне право, а саме — Угоду від 1972 року про запобігання інцидентів над відкритим морем (INCSEA).

Раніше CNN повідомило, що російський винищувач здійснив небезпечне перехоплення літака-розвідника США у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

Поділитись: