Політика

Держдума Росії пропонує позбавляти громадянства за екстремізм

21 квітня, 2017 18:13
Політика/Держдума Росії пропонує позбавляти громадянства за екстремізм
Зберегти
Вигляд
Група депутатів Державної Думи Росії запропонувала нову версію законопроекту про позбавлення громадянства осіб, засуджених за тероризм та екстремізм.

Група депутатів Державної Думи Росії запропонувала нову версію законопроекту про позбавлення громадянства осіб, засуджених за тероризм та екстремізм. Про це повідомляє BBC.

Законопроект пропонує скасовувати рішення про видачу громадянства за порушення обов’язку дотримання Конституції та законів Росії, що формально вимагається від прохача.

Порушників цього обов’язку депутати пропонують вважати тими, хто від початку отримував громадянство Росії з метою «підриву конституційного устрою». Вирішувати, чи був такий мотив, буде суд.

«Фіксуються випадки набуття громадянства Російської Федерації з метою здійснення протиправної діяльності або з наміром переховатися на території Російської Федерації від кримінального переслідування за здійснення злочину в іноземних держава», — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Наразі в Росії можна позбавити набутого громадянства лише у разі подачі фальшивих документів чи брехливих свідчень про себе.

Автори законопроекту бажають розширити поняття завідома брехливих свідчень — під ними розумітимуть здійснення «терористичних» і «екстремістських» злочинів.

Раніше повідомлялося, що виконавця теракту в метро Санкт-Петербурга посмертно позбавили російського громадянства.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини