Російський суд вбачив порушення батька підозрюваного у теракті при подачі документів для набуття громадянства. Це потягнуло позбавлення російського громадянства їх обох.

Виконавця теракту в метро Санкт-Петербурга посмертно позбавили російського громадянства. Також позбавили громадянства його батька, повідомляє «Интерфакс».

За словами представниці МВД Росії Ірини Волк, батька Акбаржона Джалілова, в минулому — громадянина Киргизстану, на підставі рішення суду позбавили російського громадянства через надання при подачі документів «брехливі дані».

Це рішення потягнуло за собою скасування рішення про надання російського громадянство і самому Акбаржону Джалілову.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявляв про запровадження можливості позбавлення громадянства за тероризм.

«Відповідно до російської конституції ми позбавляти нікого громадянства не можемо. Але ми можемо скасовувати відповідні рішення, які послугували основою для отримання російського громадянства. Я думаю, такі рішення будуть прийняті в найближчий час», — цитує Путіна «Мир 24».

Нагадаємо, 3 квітня, близько 14:40 в Санкт-Петербурзі стався вибух у метро між станціями «Сінна площа» і «Технологічний інститут». На станції «Площа Повстання» виявили бомбу, замасковану під вогнегасник. Її потужність оцінили в кілограм тротилу. Слідчий комітет Росії відкрив провадження за статтею «теракт».  

4 квітня Слідчій комітет РФ заявив, що теракт в метро Петербурга здійснив Акбаржон Джалілов, 1995 року народження.

20 квітня ФСБ заявила про встановлення замовника теракту в метро Петербурга.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: