ENRU

Міграційна служба підтвердила припинення громадянства депутата Артеменка

Державна міграційна служба Україна підтвердила інформацію про те, що президент України Петро Порошенко припинив своїм указом дію громадянства України народного депутата Андрія Артеменка.

Про це йдеться на сайті служби.

Зазначається, що згідно статті 19 закону України «Про громадянство»,  до таких підстав, зокрема, відноситься, добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття.

«Президентом України видано указ про втрату громадянства України особами, які не виконали зобов'язання припинити іноземне громадянство, а також такими, що добровільно набули громадянство іноземних держав», — йдеться у повідомленні.

У міграційній службі зазначили, що матеріали стосовно Артеменка надані Генеральною прокуратурою України через Міністерство внутрішніх справ України, опрацьовані Державною міграційною службою України та направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України, у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії 25.04.2017.

«За Конституцією України Президент України приймає рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства», — додали в ДМСУ.

Загалом, у період з 2012 по 2016 років указами Президента України оформлено втрату громадянства стосовно 323 осіб.

Раніше лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко повідомляв, що Порошенко 29 квітня підписав указ про припинення громадянства Артеменка.

У свою чергу, Артеменко заявляв, що нічого не знає про указ президента Петра Порошенка щодо припинення громадянства України депутата.

у лютому видання The New York Times оприлюднило матеріал, у якому зазначалдось, що Артеменко передав план нормалізації відносин між Україною і Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки.

Серед іншого, план містить ідею проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму Росії в оренду на 50-100 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про депутата Артеменка і його «план примирення України з Росією».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram