Держпідприємство «Антонов» відкрило центр виробництва безпілотників — Reuters

Державне підприємство «Антонов» відкрило новий центр виробництва безпілотних літальних апаратів. Зокрема компанія може посилити розробку дронів далекої дії, щоб завдавати ударів углиб території росії.
Про це повідомляє Reuters, журналісти якого відвідали презентацію «Укроборонпрому».
Новий центр безпілотників відкрили «з метою розширення можливостей виробництва безпілотних комплексів та надання підтримки приватним виробникам безпілотних систем з точки зору експертизи та послуг», ішлося в презентації.
Під керівництвом «Укроборонпрому» підприємство «Антонов» раніше проєктувало й виготовляло безпілотники, наприклад, моделі «Горлиця», але вантажні літаки давно стали основним напрямком діяльності компанії.
Виробництво вантажних літаків продовжиться, але тепер новий центр безпілотників допоможе задовольнити військові потреби України зараз і дати інженерам «Антонова» більше роботи, пише Reuters.
Новий центр «Антонова» проводитиме експериментальні аеродинамічні дослідження, створюватиме повнофункціональні тренажери для навчання операторів БпЛА та розроблятиме стандарти компонентів.
Джерело видання зазначило, що досвід «Антонова» в галузі вантажних літаків може бути застосований і до безпілотників дальньої дії, щоб дозволити Збройним силам України завдавати ударів ще далі вглиб російської території.
Українські БпЛА
Із 22 лютого 2022 року Міністерство оборони України прийняло на озброєння 28 моделей безпілотників українського виробництва різних типів.
Зокрема, ідеться про 9 моделей дронів-камікадзе, серед яких 3 — літакового типу, а також 6 моделей FPV-дронів. У міністерстві зазначають, що в межах закупівель Міноборони Збройним силам уже поставили тисячі одиниць БпЛА та дронів.
Окрім того, Міноборони допустило український безпілотник зі штучним інтелектом до експлуатації у військах.
«Постачання БпЛА українського виробництва для потреб ЗСУ постійно зростає в геометричній прогресії», — запевняє міністерство.
Також у 2023 році Кабінет Міністрів виділив 40 мільярдів гривень у межах інвестицій в українське виробництво безпілотників. Також виробники дронів отримали можливість заробляти до 25% від вартості держзамовлення.
- Поділитися: