Світ / Близький Схід

Держсекретар США прибув до Саудівської Аравії для розмови з королем про зникнення журналіста Хашоггі

Місія США у Саудівській Аравії
Світ/Близький Схід/Держсекретар США прибув до Саудівської Аравії для розмови з королем про зникнення журналіста Хашоггі
Зберегти
Вигляд
Державний секретар США Майк Помпео прибув до столиці Саудівської Аравії для переговорів з королем щодо зникнення опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі у саудівському консульстві в Туреччині.

Напередодні президент США Дональд Трамп повідомив, що негайно направить Помпео в Ер-Ріяд для переговорів з королем Саудівської Аравії Салманом Аль Саудом.

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 

За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечують, що Хашоггі перебував у консульстві.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашоггі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Саудівська Аравія відкидає звинувачення у причетності до вбивства журналіста Хашоггі. Як повідомляє BBC, міністр внутрішніх справ Саудівської Аравії раніше заявив, що королівство прагне розкрити «всю правду», підкресливши, що «накази вбивати журналіста безпідставні».

Годинник Apple Watch записав розмови саудівських чиновників, момент допиту та вбивство Хашоггі, заявили турецькі медіа.

15 жовтня турецька поліція вперше обшукала консульство Саудівської Аравії у Стамбулі після зникнення журналіста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає ймовірне вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашоггі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців.Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Пов`язані новини