Державний секретар США Майк Помпео звинуватив Кубу й Венесуелу в намаганні перешкодити демократичним протестам, що відбуваються в деяких країнах Латинської Америки.

Помпео сказав під час виступу в Університеті Луїсвілля, повідомляє Reuters.

Він нагадав про останні протести в Болівії, Чилі, Колумбії та Еквадорі.

«Наша адміністрація президента Трампа й надалі підтримуватиме країни, які намагаються запобігти перешкоджанню цим протестам із боку Куби та Венесуели. І ми співпрацюватимемо із законними (урядами цих країн — ред.), щоб протести не переросли в заворушення й насилля, яке не відображає демократичну волю народу», — заявив держсекретар.

Але Помпео не навів жодних доказів впливу Венесуели чи Куби на протести в Латинській Америці. Обидві країни мають напружені відносини зі США. На противагу колишньому американському президенту Бараку Обамі, який намагався налагодити відносини з Кубою, чинний лідер США Дональд Трамп обрав курс на посилення санкційного режиму проти комуністичного керівництва країни.

У січні 2019 року глава венесуельського парламенту та лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе президентом на тлі повстань у країні. США разом із низкою інших країн Заходу визнали Гуайдо главою Венесуели на противагу Ніколасу Мадуро, який формально лишається очільником країни.

У своєму виступі Помпео заявив:«Мадуро також настане кінець. Ми просто не знаємо, коли саме настане цей день».

Поділитись: