Інфляція у Венесуелі сповільнилась до 50,1 тисячі відсотків

Річний показник інфляції, зафіксований у Венесуелі у вересні 2019 року, склав 50100%. Відносно серпня 2019 року ціни у країні зросли на 23,5%.

Про це повідомляє Financial Post, посилаючись на дані Конгресу країни.

Таким чином зростання цін у країні суттєво сповільнилося проти зафіксованих раніше цього року близько 2 мільйонів відсотків річних. Зазначається, що досягти цього уряду Венесуели вдалося обмеживши пропозицію місцевої валюти — болівара.

«Незважаючи на це, країна досі перебуває у гіперінфляції. На полицях у магазинах товари, яких люди не можуть придбати, бо ціни надто високі», — повідомив член конгресу Венесуели Альфонсо Маркуіна.

Нагадаємо, що у травні 2019 року у Венесуелі вперше офіційно опублікували дані про інфляцію. Тоді цей показник складав 130,06 тисячі відсотків за рік.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.

Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.