Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення ініціює перед Кабінетом міністрів України застосування економічних санкції проти російських книговидавців, що видають літературу антиукраїнського змісту.

Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення ініціює перед Кабінетом міністрів України застосування економічних санкції проти російських книговидавців, що видають літературу антиукраїнського змісту.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

 У Держкомтелерадіо повідомляють, що протягом 2015-2018 років ретельно відслідковують випадки розповсюдження друкованої літератури зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Зазначається, що систематичний характер такою літератури видають такі російські видавництва, як «Алгоритм», «Книжный мир»,«Центрполиграф», «Эксмо», «АСТ», «Вече».

З метою захисту національних інтересів і національної безпеки Держкомтелерадіо пропонує винести на розгляд Ради національної безпеки та оборони України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних санкцій.

Нагадаємо, 24 квітня Держкомтелерадіо заборонив ввезення 10 тисяч екземплярів дитячої книги російської письменниці Олени Качур «Як жили на Русі».

23 березня Державний комітет телебачення і радіомовлення України розширив до 165 книг список видань, заборонених для ввезення в Україну. Зокрема до списку увійшли книги екс-прем'єра Миколи Азарова, ідеолога «євразійства» Олександра Дугіна та ватажків самопроголошеної «ДНР» — Павла Губарєва та Захара Прілєпіна.

Раніше Україна заборонила вісім книг російського психолога Синельникова, який просив перераховувати йому гроші в окупований Крим.  

На початку лютого 2018-го в Україні заборонили ще три російські пропагандистські книжки.

Нагадаємо, що 1 січня 2017 року набув чинності закон «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Відповідно до закону, не може бути ввезена в Україну видавнича продукція, яка за змістом спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади тощо

Поділитись: