Деталі великого обміну та поновлення справи «Роттердам+»: головне за день 22 вересня
Влада розкрила деталі звільнення з полону 215 українських захисників, ЄС розробляє нові санкції проти рф, а САП поновила справу «Роттердам+». Зібрали головні новини дня 22 вересня.
Великий обмін
Українські високопосадовці розповіли деталі обміну 215 українських захисників, який став найбільшим від початку повномасштабного вторгнення росії. Загалом обмін відбувався одразу в 4 країнах: Україні на кордоні з рф, Польщі, Туреччині та Саудівській Аравії.
Серед усіх звільнених 124 офіцери, рядових та сержантів — 89. З-поміж тих, кого вивели з заводу «Азовсталь», звільнили 188 осіб. Поранених під час теракту в Оленівці, де окупанти підірвали барак з українськими військовополоненими, — 8.
Справа «Роттердам+»
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Олександр Клименко скасував постанову про закриття так званої справи «Роттердам+» як «незаконну та необґрунтовану». До цього прокурори закривали справу чотири рази.
Керівник САП заявив, що виявив «численні неузгодженості» у висновках та аргументації прокурора під час закриття справи, неповноту дослідження матеріалів, невідповідність висновків фактичним обставинам кримінального провадження тощо.
Нагадаємо, що «Роттердам+» — це формула, яка визначала вартість електроенергії, яку виробляли теплоелектростанції. Її застосовували у 2016-2019 роках. Найбільше від неї вигравала компанія ДТЕК бізнесмена Рината Ахметова, яка є монополістом на ринку і має найбільше ТЕС у країні. Натомість платили за це українці та українські підприємства, які мали високі тарифи на електроенергію.
Мінна небезпека
Біля села Гракове Харківської області під час ремонтних робіт на міні підірвалися два працівники «Харківобленерго» та працівник ДСНС: одна людина загинула, двоє — госпіталізовані з пораненнями.
Також протягом дня 22 вересня на деокупованій території Чугуївського району Харківщини на мінах підірвалися 8 людей.
Закриті кордони
Виїзд чоловіків — студентів іноземних вишів за кордон під час воєнного стану в Україні з 14 вересня неможливий, повідомили у ДПСУ.
У березні вище військове керівництво дозволило продовжити навчання тим студентам, які вже навчалися до 24 лютого за кордоном. Проте останнім часом прикордонники фіксували дуже багато спекуляцій, коли масово підробляли документи начебто про навчання в іноземних ВНЗ. Лише протягом липня-серпня було виявлено приблизно 600 таких документів.
Через це вище військове керівництво заборонило таким студентам виїжджати за кордон.
Залучення неповнолітніх до псевдореферендумів
У СБУ заявили, що в самопроголошеній «ДНР» планують залучати до участі у фейковому референдумі рф на тимчасово окупованій території Донеччини неповнолітніх. Окупанти сподіваються розширити «електоральну базу» на псевдореферендумі про приєднання до рф, залучивши місцевих дітей віком від 13 до 17 років.
Обмін «всіх на всіх»
Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що Україна та її союзники працюють над обміном із росією полонених у форматі «всіх на всіх».
«Успіхи ЗСУ в контрнаступі щодня збільшують "обмінний фонд"», — зазначив Костін.
Посилення санкцій
Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив, що міністри закордонних справ країн — членів Європейського Союзу домовилися підготувати нові антиросійські санкції та збільшити постачання зброї Україні. Так вирішили зробили у відповідь на оголошення росією мобілізації.
- Поділитися: