Муніципальний працівник доставляє труни до будинку для людей похилого віку Фонду Ротшильда, в якому померли 16 мешканців та 81 захворів на COVID-19, Париж, Франція, 25 березня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Тіло померлого мешканця Тернопільської області віддали родичам у мішку, перевозили його власним транспортом, опускали домовину міський голова із заступником, голова сільради та родич померлого. 68-річний мешканець села Ковалівка став 5 жертвою коронавіруса в Україні. 

Попри відсутність особливих рекомендацій від ВООЗ, у деяких країнах при похованні померлих від COVID-19 використовують захисне спорядження, в деяких — навіть не допускають родичів. З‘ясовуємо, які спеціальні правила поховання запровадять в Україні.

Навіщо потрібні особливі заходи при похованні?

Про те, що МОЗ розробляє правила поховання померлих від коронавірусу, заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив ще 23 березня. Наголосив, що найбільший ризик зараження — під час поховальних обрядів, через скупчення людей та прощальні поцілунки.

Рекомендації розробляли у Центрі громадського здоров’я, серед заходів безпеки, зокрема, дезинфекція труни — прокоментувала речниця центру Валерія Сало.

Що буде з тілом?

Зараз на підпис міністра охорони здоров’я чекають 2 накази від МОЗ. У них ідеться про дезінфекцію тіла, поміщення його в герметичний мішок та поховання в закритій труні, розповів hromadske експерт директорату громадського здоров'я МОЗ Павло Паламарчук:

«Після завершення розтину тіло обробляється дезінфекційним хлорвмісним розчином, поміщається у непроникний герметичний пакет-мішок, та вкладається в труну, яка щільно закривається»

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Чи зможуть рідні бути на похороні?

Так. У наказі йдеться лише про обмежену кількість людей, відстань між ними та облік присутніх:

«Поховання або кремація померлих від вірусних пневмоній та тяжких гострих респіраторних інфекцій, з підозрою на коронавірусну хворобу (COVID-19), здійснюється у щільно закритій труні. Доцільно обмежити число присутніх під час поховання та дотримуватися відстані між ними не менш, ніж 1,5 метри. При похованні здійснюється облік осіб, які були присутні, у довільній формі із зазначенням дати і часу перебування; прізвища, ім’я, по-батькові; адреси проживання; контактного номеру телефону».

Як ховатимуть тих, хто помер удома?

Усіх померлих від коронавірусної інфекції, незалежно від того, де наступила смерть — у лікарні чи вдома — ховатимуть за тими самими правилами.

Як раніше ховали померлих від коронавірусу?

Раніше заходи під час похорону жертв пандемії залежали від місцевої влади. 

Першу жертву COVID-19 в Україні, 71-річну мешканку Радомишля, поховали 14 березня на центральному цвинтарі, але без рідних та знайомих. Родина померлої перебувала на самоізоляції. Організацією похорону 33-річної мешканки Чернівців займався її батько, а в Івано-Франківську місцева влада виділила окреме місце на кладовищі для померлих від коронавірусу.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.

Поділитись: