Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України не вистачило коштів для сплати судового збору Верховному суду. У суді ДФС хотіли відстояти штрафи та донарахування податків компанії «ДТЕК Павлоградвугілля» Ріната Ахметова.

Про це повідомляє FinBalance.

Так, касаційна палата Верховного суду відмовила ДФС у відкритті касаційного провадження через те, що податківці не сплатили судовий збір у встановлений законом термін. Водночас ДФС не входить до переліку тих установ, які мають пільги зі сплати судового збору. Відтак, ДФС не змогли оскаржити скасування штрафів та донарахування податків.

Штрафи та донарахування на «ДТЕК Павлоградвугілля» наклали за підсумками податкової перевірки за 2011-2014 роки. Так, за підсумками перевірки податківці донарахували підприємству 95 мільйонів гривень податків та штрафів. Водночас компанія оскаржила рішення податківців у судах та скасувало штрафи та додаткові нарахування податків.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Раніше Антимонопольний комітет не побачив зловживання монопольним становищем компанією «ДТЕК».

Поділитись: