З Трампом зустрівся голлівудський актор Леонардо Ді Капріо, фундація якого відома своїм внеском у боротьбу з глобальним погіршенням стану довкілля.

Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп призначив головою Управління з навколишнього середовища прокурора штату Оклахома Скотта Пруїтта. Таким чином ключовий американський орган з координації протидії глобальному потеплінню очолила людина, яка скептично ставиться до глобального потепління як явища.

За кілька годин після цього призначення з Трампом зустрівся голлівудський актор Леонардо Ді Капріо, фундація якого відома своїм внеском у боротьбу з глобальним погіршенням стану довкілля.

Та про що 45-й президент США спілкувався з володарем премії Оскар?

Трамп неодноразово заявляв про те, що термін глобальне потепління є «вигадкою Китаю», створений для стримування американської промисловості.

Подібні заяви під час виборчих перегонів 70-річний політик робив попри науковий консенсус про те, що глобальне потепління становить реальну загрозу для планети. Крім того Трамп заявляв про намір переглянути Паризьку угоду – перший глобальний план протидії глобальному потеплінню, ініційований адміністрацією Барака Обами і підписаний 193 членами ООН.

Ді Капріо спробував переконати Трампа змінити думку з приводу глобального потепління.

Як підтвердив виконавчий директор його фундації Террі Таммінен, у штаб-квартирі Трампа Ді Капріо провів презентацію про загрозу недбалого ставлення до природи. Крім того актор, відомий завдяки ролям у фільмах «Титанік» і «Вовк з Волл-стріт», заздалегідь зустрівся з донькою і найближчою радницею Трампа Іванкою – їй він презентував копію свого документального фільму «Перед повінню», що застерігає від небезпеки глобального потепління.

Трейлер документального фільму «Перед повінню»

Ді Капріо зробив основний акцент на можливі шляхи вирішення проблеми глобального потепління.

Усвідомлюючи, що в особі Трампа філантропу треба було переконати насамперед бізнесмена, Ді Капріо зробив акцент на потенційну вигоду від переходу до альтернативних джерел енергії. У своїй презентації актор підкреслив, що переорієнтація на чисту і відновлювану енергію може створити мільйони нових робочих місць. Власне, саме зменшення рівня безробіття Трамп називав зробив однією з основних передвиборчих обіцянок: за наступні десять років він пообіцяв створити 25 мільйонів робочих місць.

Раніше переконати Трампа змінити позицію намагався впливовий політик Альберт Ґор.

Колишній кандидат у президенти Сполучених Штатів зустрівся з Трампом у понеділок. Розмову демократ урешті назвав «тривалою і продуктивною» – і висловив надію на те, що вона зможе продовжитися згодом. Проте навіть більше, ніж на Трампа, за інформацією в американській пресі, Ґор постарався вплинути на його доньку Іванку, що також була присутня на зустрічі. За даними The Guardian, попри скептицизм батька до проблеми глобального потепління, вона має намір надалі вивчати це питання. Присутня Іванка була і на презентації Ді Капріо в нью-йоркській штаб-квартирі Trump Organisation. Детальніше про вплив доньки на майбутню каденцію Трампа Громадське розповідало в листопаді.

Утім, наразі Трамп продовжує скептично ставитися до проблеми глобального потепління.

Призначення на посаду голови Управління з навколишнього середовиша Скотта Пруїтта підтверджує цю тезу. Річ у тім, що прокурор штату Оклахома є одним із позивачів у чинній судовій справі проти Управління. Він представляє під час слухань один із 28-ми штатів, які намагаються скасувати План чистої енергії – провідну ініціативу адміністрації Барака Обами зі зменшення рівня шкідливих викидів на підприємствах промисловості. Понад те, Пруїтт звинувачував керівництво Управління з навколишнього середовища у застосуванні незаконних методів і перевищенні повноважень. Своє ставлення до проблеми глобального потепління колишній член команди губернатора штату Каліфорнія Арнольда Шварценеґера визначає так: «Науковці не мають з цього приводу консенсусу, дискусія про залежність між впливом промислової діяльності на стан природи далека від закінчення».

Водночас призначення Пруїтта може свідчити про поступки Трампа.

Справа в тому, що першим вибором новообраного американського президента на посаду голови Управління з навколишнього середовища був Майрон Ібелл. Керівник науково-дослідницького інституту, який приймає пожертвування від виробників палива і моторних мастил, заявляв про можливість закриття Управління після свого призначення. У своїй позиції на глобальне потепління, як уже розповідало Громадське, Ібелл заходив навіть далі, ніж Пруїтт – він припускав, що його наслідки можуть бути позитивними для планети.

Фото з офіційного Instagram Леонардо Ді Капріо

Наукова спільнота має чітко визначений консенсус – глобальне потепління є прямим наслідком людської діяльності і становить загрозу для Землі.

Понад 200 міжнародних наукових організацій і 18 різних наукових інституцій США підтримують цю позицію. За даними НАСА, з 60-х років ХХ століття середній рівень температури нашої планети невпинно зростав.

Поділитись: