Вчені з Індійського інституту освіти та досліджень в галузі науки в Калькутті з'ясували, що дикі собаки як і домашні, які з народження живуть з людьми, можуть розуміти людську жестикуляцію.

 Дослідження опублікували в журналі Frontiers in Psychology.

Як повідомляється, для дослідження залучили 160 дорослих собак, щоб зрозуміти їх здатність слідувати жестам людини, використовуючи динамічні підказки. 

Перед тваринами поставили дві закриті миски, потім дослідник вказував на одну з них. Реакцію тварин записували.

Приблизно половина собак не підійшла до жодної з мисок. Дослідники відзначили, що ці тварини спочатку виглядали настороженими й стурбованими і, можливо, раніше мали поганий досвід контактів з людьми.

Собаки, які підходили до мисок, були більш доброзичливі й менш тривожні — приблизно 80% з них правильно слідували вказівним жестам і перевіряли ту миску, на яку вказала людина, попри те, що вони ніколи не мали попередньої підготовки.

Науковці виявили, що дикі собаки розуміють від людей деякі вказівки, які стосуються, зокрема, прихованих можливостей знайти їжу.

Автори дослідження наголошують, що це розуміння собак, якому вони навчаються, просто спостерігаючи за людьми, може зменшити конфлікти між бездомними собаками й людьми.

Зазначається, що дані роботи можуть бути інтерпретовані як доказ того, що собаки можуть мати вроджену здатність розуміти людські жести. У цілому дослідження демонструє, що собаки безумовно можуть бути більш проникливими, ніж ми думаємо.

Поділитись: