Дипломати продовжують працювати над поверненням українського ветерана Ігоря Мазура, що був затриманий 9 листопада на кордоні в Польщі за запитом Росії, в Україну.

Про це повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

«Радий особисто потиснути руку Ігорю Мазуру. Ігор зараз у безпеці в нашому генконсульстві в Любліні. Продовжуємо працювати над якнайшвидшим поверненням Ігоря в Україну», — повідомив Дещиця.

Нагадаємо, 9 листопада у Польщі, на прикордонному пункті Дорогуск, за запитом Росії затримали співробітника секретаріату Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Ігоря Мазура. Він був учасником бойових дій на Донбасі (позивний «Тополя»). Того ж дня у Києві під посольством Польщі влаштували акцію на підтримку Мазура.

До Польщі Мазур їхав на запрошення віцеспікера польського сейму Беати Мазурек.

У Росії звинувачують Мазура у тому, що він начебто у 1994-2000 роках брав участь у бойових діях на території Чечні.

У цій справі фігурують також український експрем'єр-міністр Арсеній Яценюк та колишні українські в’язні Кремля Микола Карп’юк і Станіслав Клих, звільнені в межах обміну між Україною та Росією 7 вересня.

10 листопада польська прокуратура відпустила Мазура на поруки українського консула у Любліні. На час очікування та розгляду екстрадиційного запиту Мазур проживатиме в генеральному консульстві у Любліні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile