Глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус на пресконференції щодо поширення коронавірусної хвороби у світі, Женева, Швейцарія, 21 серпня 2020 року
Фото:

World Health Organisation/Twitter/скриншот із трансляції

Із урахуванням поточної динаміки коронавірусного захворювання, а також можливого технологічного поступу людства, Всесвітня організація охорони здоров’я сподівається, що пандемія COVID-19 завершиться «менш ніж за два роки».

Про це сказав глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус на брифінгу в четвер, 21 серпня, відповідаючи на запитання, чи схожа нинішня пандемія з пандемією «іспанського грипу» 1918-20 років.

Гебреєсус зазначив, що «іспанка» тривала у світі два роки (якщо точніше — з лютого 1918-го по квітень 1920-го). Тобто на припинення цієї пандемії в людства пішло два роки.

«А в нашій ситуації, коли ми маємо більше технологій і, звісно ж, недолік у вигляді глобалізації, близькості, поєднаності, але перевагу у вигляді кращих технологій, — ми сподіваємось, що завершимо пандемію менш ніж за два роки», — зазначив глава ВООЗ.

Раніше під час виступу Гебреєсус зауважив, що деякі країни світу, які раніше заявляли про зупинення коронавірусу, спостерігають зростання випадків зараження.

«Вакцина [від коронавірусу] буде важливим засобом, і ми сподіваємося її мати якнайшвидше. Але гарантій того, що так станеться, не існує. І навіть якщо вакцина буде, саме по собі це пандемію не спинить», — зазначив він.

Не сезонне захворювання

Раніше у ВООЗ уже застерігали уряди країн від ставлення до пандемії коронавірусу як сезонного явища. Там пояснили, що коронавірусна хвороба не поширюється хвилями, на відміну від, наприклад, грипу.

«Ми перебуваємо в першій хвилі. І буде одна велика хвиля. Вона то посилюватиметься, то послаблюватиметься. Найкраще, що ми можемо зробити, — то це вирівняти її та перетворити на щось, що хлюпоче під нашими ногами», — заявила представниця ВООЗ Марґарет Гарріс.

За останніми даними, у світі коронавірусну хворобу виявили в майже 22,8 мільйона людей. Із них майже 800 тисяч померли, а майже 14,6 мільйона вилікувалися від COVID-19. Найбільш уражені пандемією країни — Сполучені Штати, Бразилія, Індія, Росія та Південна Африка.

В Україні 21 серпня кількість хворих на COVID-19 перевалила за 100 тисяч. Другу добу поспіль (19 і 20 серпня) кількість нових випадків коронавірусного захворювання перевищує дві тисячі. Загалом в Україні 2 207 пацієнтів померли від ускладнень COVID-19, а 51 078 людей одужали.

Світло в кінці тунелю

Експерти кажуть, що коронавірус буде з нами, поки не винайдуть вакцину проти нього. Наразі по всьому світу на людях тестують приблизно 17 вакцин. За «оптимістичним сценарієм» вона буде готова в наступному році.

У Росії зареєстрували начебто вакцину від коронавірусу «Супутник V» або «Гам-Ковід-Вак». Але у ВООЗ не впевнені, що препарат ефективний.

Поділитись: