Вакцина проти коронавірусного захворювання COVID-19 за «оптимістичним сценарієм» буде готова у наступному році.

Про це повідомляє Reuters.

Голова Європейського агентства з лікарських засобів Марко Кавалері заявив, що скептично ставиться до заяв про, що вакцина буле готова до вересня.

«Оскільки розробка повинна починатися з нуля, ми можемо отримати її за оптимістичним сценарієм на початку 2021 року», — сказав Кавалері.

Нагадаємо, наприкінці квітня під егідою ВООЗ та Оксфордського університету розпочалися два найбільших у світі клінічних випробування ліків проти коронавірусної хвороби. Вони відбудуться приблизно в 170 лікарнях Великої Британії на близько 8 тисячах пацієнтів, де медики і вчені перевірять, чи зможуть зупинити відтворення коронавірусу в організмі п'ять уже наявних ліків.

Станом на зараз клінічно випробуваних ліків чи вакцини проти коронавірусної інфекції не існує. За оцінками ВООЗ, на їхнє виготовлення може піти до 18 місяців.

Станом на ранок 14 травня у світі зафіксували 4 млн 429 тисячі 922 випадки коронавірусної хвороби. Серед них 1 млн 659 тисячі 806 людей одужали та 298 174 — померли.

В Україні коронавірус лабораторно підтвердили у 16 847 людей. З них 4 143 пацієнти одужали та 456 померли від ускладнень. За добу виявили 422 нові випадки.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: